T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tekirdağ'da Şehir Hastanesi Yükseliyor

Güncelleme Tarihi: 25/03/2020

Trakya’da nitelikli yatak sayısını artıracak, sağlık hizmetlerinde kaliteyi en üst noktaya taşıyacak şehir hastanesinin inşaatı devam ediyor.  Sadece Tekirdağ iline değil, civar illere de hizmet verecek şehir hastanesi, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak.

Türkiye’nin farklı illerinde şehir hastanelerinin yapım süreci devam ediyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale ve yapım süreçleri yürütülen şehir hastanelerine bir yenisi de Trakya’da eklenecek. 480 yataklı Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Tamamlanarak, hizmete girdiğinde şehir hastanesi ile birlikte kentte nitelikli yatak sayısı artacak. Tekirdağ ve bölgede civar illere kardiyovasküler cerrahiden, radyasyon onkolojisine kadar her alanda hizmet verecek bir hastane olacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak hastane, bölgenin sağlıkta mükemmeliyet merkezinin adresi olacak. 

Yaklaşık 157 bin metrekare kapalı alana sahip olacak hastane 480 yatağıyla hizmet verecek. Her branştan 128 poliklinikte sağlık hizmeti yürütülecek. 158 adet tek kişilik oda, 109 adet çift kişilik hasta odasına sahip hastanede, 16 ameliyathane bulunacak. Yoğun bakım ünitesi ise 96 yatakla hizmet verecek.