Adana Şehir Hastanesi
19 Temmuz 2019


  • Adana Şehir Hastanesi Dış Görünüm
  • Adana Şehir Hastanesi Dış GörünümAdana'nın Sağlık Üssü

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün kamu-özel işbirliğiyle Türkiye’ye kazandırdığı Adana Şehir Hastanesi geçtiğimiz yıl Eylül ayında hizmet vermeye başladı.

Adana Şehir Hastanesi, bekleme salonlarına, ameliyathanelerinden polikliniklerine ve yoğun bakım ünitelerine kadar her alanı özenle dizayn edildi. 57 ameliyathane, 324 poliklinik odası, 35 yatağı yenidoğana ait olmak üzere toplam 215 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olan hastanede, yaklaşık 5 bin personel, günlük 16 bin hastaya kesintisiz hizmet veriliyor. Genel sağlık hizmetlerinin yanında, onkoloji, kalp ve damar hastalıkları, kadın doğum ve çocuk üniteleri de, bu sağlık üssünde yer alıyor.

DÜNYANIN SAYILI HASTANELERİ ARASINDA

553 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip Adana Şehir Hastanesi, en ileri teknolojiye sahip medikal ekipmanları ile bulunduğu bölgenin değil, dünyanın da sayılı hastaneleri arasında yer aldı. Adana Şehir Hastanesi, 1.550 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Adana Şehir Hastanesi, 1.512 sismik izolatöre sahip. Bu özelliğiyle dünyanın en büyük sismik izolatörlü hastanesi olarak gösterildi. Dünyanın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde, olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiçbir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek.