Eskişehir Şehir Hastanesi
19 Temmuz 2019
Eskişehir Şehir Hastanesi Hizmete Girdi

Modern, sağlıkta hizmet kalitesini yükseltecek, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılmış Eskişehir Şehir Hastanesi hizmete girdi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün yaptırdığı şehir hastaneleri projesinde Eskişehir Şehir Hastanesi'nin yapımı tamamlandı, 2018 yılının Ekim ayında hasta kabulüne başladı. Hastane bölgenin en güçlü sağlık tesisi olarak sağlıktaki hizmet kalitesini yükseltecek. Hastanede, yüksek standart ve konfora sahip odaların 437 adedi tek kişilik dizayn edildi. Çift kişilik oda sayısı ise 191. Hastane 38 ameliyathanesi, 57'si yenidoğan olmak üzere 152 yataklı yoğun bakım ünitesi, 24 yataklı diyaliz ünitesi, 13 yataklı Kemoterapi ünitesi ile hizmet veriyor. Her branştan 254 poliklinik mevcut. Eskişehir Şehir Hastanesi, birçok özellikli birimle sahip. Anjio ünitesi, nükleer tıp merkezi, kalp ve damar cerrahi, perinatal merkez, taş kırma ünitesi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi, obezite merkezi, uyku laboratuvarı, robotik ilaç hazırlama bu özellikli merkezlerden sadece birkaçı..

Şehir hastanesinde tedavi gören ya da muayene için gelen çocuklara hizmet verecek kreş yapıldı. Hastanede yatarak tedavi gören çocuklar bir taraftan tedavilerine devam ederken, diğer yanda kreş sayesinde hastane, doktor korkularını yenecek. 70 çocuk kapasiteli, 1.100 metrekare alana kurulu kreşte yaşlara göre sınıflandırılmış oyun alanları kuruldu. Çocukların kendilerini hastane ortamında hissetmemeleri için duvarlar rengarenk boyandı, renkli koltuklar, masalar yerleştirildi. Çocuklar için özel güvenlik önlemleri alındı. Tüm kapılar kartlı sistemle çalışacak.