Özgeçmiş
27 Ocak 2023

İbrahim Söyler 1984 Biga doğumludur. İlköğretim ve Liseyi Balıkesir’de tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Lisans ve Yüksek lisans derecesine sahiptir.  Halen Yıldız Teknik Üniversitesinde doktora eğitimini sürdürmektedir. Doktora tezi için Hastane Elektrik Güç sistemleri ile ilgili yaptığı çalışma Uluslararası SCI-E endeksli bir dergide yayımlanmış olup, Hastane Elektrik Güç sistemleri için yeni bir tasarım metodu geliştirmiştir.

Elektrik Mühendisi olarak 2007 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışma hayatına başlayan İbrahim Söyler, 2011 yılı sonrası İstanbul Sağlık Müdürlüğünde sırasıyla Etüt Proje Birim Amirliği, Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şube Müdürlüğü, Yatırımlar Şube Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Bugüne kadar İbrahim Söyler tarafından 41 adet aile sağlığı merkezi projesi ile 19 hastane proje süreçleri yönetilmiştir. Bu projelerden 26 adet aile hekimliği binası ile toplam 8800 yataklı 16 hastane binası ise tamamlanarak hizmete açılmıştır.

2021 yılı sonundan itibaren memleketi olan Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünde Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte iken, 25.01.2023 tarihinde Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve bir çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmektedir.