T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bilecik’te Sağlık Altyapısı Güçleniyor

Güncelleme Tarihi: 06/09/2020

Bilecik, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek, sağlıkta hizmet kalitesini yükseltecek, çok daha modern bir hastaneye kavuşuyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak, uluslararası standartlarda sağlık tesislerinin yapımı ve yenilenmesi konusunda çalışan Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, ülke genelinde sağlık yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Yapılan planlamalar doğrultusunda harekete geçen Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihale, proje aşamaları tamamlandıktan sonra Bilecik’te yapımına başlanan yeni hastanede artık son adıma geçildi. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün kabul sürecini başlattığı 250 yataklı yeni devlet hastanesinin son eksiklerinin tamamlanmasıyla, hizmete alınması planlanıyor.

Tüm Branşlarda Hizmet Verecek

Yeni sağlık yatırımıyla Bilecik, her türlü imkana sahip modern bir sağlık tesisine kavuşmuş olacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastaneyle Bilecik’te hizmet kalitesi yükselecek. Bütün branşlarda hizmet verecek hastane sayesinde Bilecikliler, farklı illere sevk edilmeden, yaşadıkları kentte sağlık sorunlarına çözüm bulacak, ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini yerinde alma imkanına kavuşacak.

Nitelikli Yatak Sayısı Artacak

250 yataklı Merkez Devlet Hastanesi ile kentte ihtiyaç duyulan nitelikli yatak sayısı da artmış olacak. Hasta odaları, hasta mahremiyetini ön planda tutarak, içinde tuvaleti, banyosu, televizyonu bulunan, refakatçisinin de yanında rahatlıkla kalabileceği tek kişilik, en fazla iki kişilik olarak tasarlanıp, hayata geçirildi. Hastane, 106 poliklinik, uluslararası standartlara sahip 9 ameliyathane, 39 yataklı yoğun bakım ünitesi ile hizmet verecek.  Acil serviste 4 poliklinik planlanırken, 25 adet acil müşahede yatağı bulunacak. Diyaliz ünitesinde ise 18 yatak yer alacak. Kabul sürecinin tamamlanmasının ardından Bilecik 250 yataklı Merkez Devlet Hastanesi hasta kabulüne başlayacak.

  • 54572,bilecik-1jpg (6).jpg
  • 3.jpg