150 Yataklı Tokat Erbaa Devlet Hastanesi Hizmete Girdi
17 Ekim 2019


IMG_8711.JPG

Tokat’ta 150 yataklı Erbaa Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz’ün katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Bakan Koca, “Sağlık Bakanlığı olarak, halkın sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkının korunduğu, ihtiyaç halindeki herkesin vaktinde ve kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişebildiği bir Türkiye’yi hedefliyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, sağlık yatırımlarına inceleme ziyaretinde bulunmak ve Erbaa Devlet Hastanesi’nin açılış töreni için Tokat’taydı. Bakan Koca ve beraberindeki heyet önce valiliği ziyaret ederek, düzenlenen toplantıda ilin sağlık yatırımlarına ilişkin bilgi aldı. Tokat’a yapılan sağlık yatırımlarını değerlendiren Bakan Koca, 16 yıllık zaman diliminde Tokat’a 16 milyar 750 milyon lira hizmet yapıldığını belirterek, “Bunun içinde önemli hastaneler, Tokat Devlet Hastanesi gibi Kadın Doğum Çocuk Hastanesi gibi Zile ve Niksar gibi toplam 32 yatırımın 14 tanesi de hastane olarak hizmet vermekte. Ayrıca devam eden bir takım yatırımlarımız var. Bu yatırımlarımızdan Turhal Devlet Hastanesi’ni biliyorsunuz, inşaatı devam ediyor. Onun dışında Pazar ilçesinde entegre hastanemizi bu hafta hizmete açtık. Toplam 3 bin 200 metrekare kapalı alanı olan 6 adet polikliniği olan bir hastanemiz. Erbaa’da ise bugün açılışını yapacağımız toplam 28 bin 655 metrekare olan, 57 poliklinik, 17 yoğun bakım ve 6 ameliyathanesiyle diyaliz üniteleriyle 75 milyonluk bir yatırım. Bugün onu hizmete açmış olacağız. Turhal’daki hastanemizin seviyesi şu an yüzde 73 seviyesinde” diye konuştu.

Şifa kapısı olacak

Bakan Koca ve beraberindeki heyet, valilikteki toplantının ardından ambulans teslim törenine katıldı, son olarak 150 yataklı Erbaa Devlet Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşan Koca, “Sağlık Bakanlığı olarak, halkın sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkının korunduğu, ihtiyaç halindeki herkesin vaktinde ve kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişebildiği bir Türkiye’yi hedefliyoruz. 82 milyon vatandaşımızın hakkaniyetli, kaliteli, nitelikli, sürdürülebilir sağlık hizmetine kavuşabilmesi ana hedefimiz olacaktır. Bugün bu ilçe hastanelerimizden en yenisi olan Erbaa Devlet Hastanemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hastanemizin şifa dağıtan bir kapı olması temennisi ile hepinize sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Açılış töreninin ardından Bakan Koca, hastanede incelemelerde bulunarak hastaları ziyaret etti, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Çocuk servisinde tedavi gören çocukları ziyaret eden Koca, oyuncak hediye ederek aileleriyle sohbet etti.