Sancaktepe ve Yeşilköy Hastaneleri'ne İnceleme Ziyareti
09 Mayıs 2020

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımı devam eden hastanelerde incelemelerde bulundu. Bakan Koca, "İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz" dedi.

İstanbul'da her türlü afette kesintisiz sağlık hizmeti verecek donanıma sahip iki hastane inşaatı hızla devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Sancaktepe ve Yeşilköy'de yapımı devam eden hastanelerde incelemelerde bulundu. Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, çalışmalarda gelinen son noktaya ilişkin bilgi verdi. 

Sağlık Bakanı Koca, Sancaktepe’de inşa edilen hastaneye ilişkin, “Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek. Türkiye, sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Yeşilköy'de Atatürk Havalimanı yerleşkesinde yapımı süren hastaneye ilişkin de “İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane; salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık altyapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda 1008 yataklı” dedi.