2018'in İlk Şehir Hastanesi Kayseri'de Açıldı
12 Kasım 2018

2018’in ilk şehir hastanesi Kayseri'de açıldı


Türkiye’de 5. şehir hastanesi Kayseri’de açıldı. Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, çok sayıda bakan ve Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz'ün katıldığı törenle hizmete girdi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü,  kamu özel işbirliği modeliyle 5. şehir hastanesini  ülkemize kazandırdı. Şehir hastanesi bin 607 yatak kapasitesine sahip. Branşlara göre; genel hastane için 480, kadın hastalıkları ve doğum için 261, kalp ve damar hastalıkları için 412, psikiyatri hastanesi için 120, fizik tedavi ve rehabilitasyon için 200, yüksek güvenlikli adli psikiyatri için 100 yatak planlandı. Bölgenin önemli merkezlerden biri haline gelecek Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü şehrin en üst düzey hastanesi olacak.

Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü’nde yatarak hizmet alacak hastalar ve hasta yakınları için yüksek standart ve kalitede fiziki, teknik imkanlar sunulacak. Ana hastanede içinde ayrı tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı bulunan 499 adet tek kişilik oda, 259 adet çift kişilik oda yer alıyor. Poliklinik sayısı 361, ameliyathane sayısı 43, yoğun bakım yatak sayısı 241. Diyaliz ünitesi ise 26 yatakla hizmet verecek.