75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi
19 Temmuz 2019  • 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi
  • 75 yataklı Yahyalı Devlet Hastanesi


Kayseri’nin Yahyalı ilçesi, çok daha modern, yüksek kalitede hizmet verecek 75 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesine kavuşacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yaptırdığı 1.607 yataklı Kayseri Şehir Hastanesi’nin ardından, Kayseri’nin ilçelerinde de sağlık yatırımları hızla devam ediyor. Yahyalı ilçesinde 75 yataklı hizmet verecek yeni devlet hastanesinin temeli atıldı, inşaat çalışmalarına başlandı. İlçede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetleri en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla verilecek, sağlıkta hizmet kalitesini bir adım daha ileriye taşıyacak.

Hastanenin büyük bölümü tek kişilik odalardan oluşacak. 39 adet tek kişilik oda, 13 adet iki yataklı hasta odası planlandı. Diyaliz ünitesi 10 yatakla hizmet verecek. 3 ameliyathanesi bulunacak. Yahyalı’da yaşayanlar 30 poliklinikle beklemeden muayene olacak. Genel yoğun bakım ünitesinde 8, yeni doğan yoğun bakımda ise 3 yatak yer alacak. Yeni devlet hastanesinde görüntüleme cihazlarının sayısı da artırılacak, bekleme sona erecek. Yüksek teknoloji sayesinde çok daha kısa sürede, en güvenilir, doğru sonuçları alma imkanı olacak. Hastanede 2 röntgen, 2 ultrason, 1 tomografi olmak üzere toplam 10 adet görüntüleme odası yapılacak.