Uşak Devlet Hastanesi'ne İlave 200 Yatak
19 Temmuz 2019

Uşak Devlet Hastanesi ilave 200 yatakla daha da büyüyecek, kentin sağlık ihtiyaçlarına çözüm olacak. İlave binanın yanı sıra 40 ünitlik ağız diş sağlığı merkezi de yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin dört bir yanında birinci ve ikinci basamakta hizmet verecek sağlık yatırımlarına yenilerini ekliyor. Sağlık alanında tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda hayata geçirilen sağlık yatırımları, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılıyor. Birinci ve ikinci basamakta inşa edilen tüm sağlık tesisleri, sahip olduğu imkanlarla bulundukları kentte sağlıkta hizmet kalitesini ileriye taşıyor. 

O yatırımlardan biri Uşak’ta gerçekleştiriliyor. Faaliyette bulunan 400 yataklı Uşak Devlet Hastanesi, yapılan yeni yatırımla daha da güçlenecek. 200 yataklı ek binanın inşaatı başladı. 1 blok, 12 kat olarak inşa edilecek ek binada, 59’u tek yataklı, 77’si iki yataklı olmak üzere, toplam 136 nitelikli oda yer alacak. 4 ameliyathanesi bulunacak. Genel yoğun bakım ünitesi 9 yatakla, yeni doğan yoğun bakım ünitesi 25 yatakla hizmet verecek. Diyaliz ünitesinde ise toplam 24 yatak yer alacak. Ana hastanenin yanında ek binada da poliklinik hizmeti verilecek. Toplam 39 poliklinik yer alacak.