Etlik Entegre Sağlık Kampüsü
04 Nisan 2019
Etlik Entegre Sağlık Kampüsü

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da yaptırdığı Bilkent ve Etlik Şehir Hastaneleri sayesinde kentte sunulan sağlık hizmeti kalitesi yükselecek. 

Etlik Entegre Sağlık Kampüsü tamamlandığında 3.577 yatakla hizmet verecek. Kampüste genel, kadın doğum, çocuk, KVC, onkoloji, nöroloji olmak üzere 6 hastane yer alacak. Genel hastanede 704, kadın hastalıkları ve doğum hastanesinde 523 yatak, çocuk hastalıkları hastanesinde 507 yatak, ortopedi-nöroloji hastanesinde 474 yatak, kalp ve damar hastalıkları hastanesinde 369 yatak, onkoloji hastanesinde 550 yatak, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde 300 yatak, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinde 100 yatak yer alacak.

Yüksek kalitede sağlık hizmeti
Her branştan 829 adet poliklinikte verilecek hizmette, çok daha modern konforlu ünitelerde muayene olunabilecek.  Hastalar, mahremiyeti ön planda tutan, içinde tuvalet ve banyosu bulunan konforu en üst seviyeye çıkaran odalarda tedavi olacak, şifa bulacak. Kampüste 1.419 adet tek kişilik, 750 adet çift kişilik oda bulunacak. 

Son teknoloji kullanılacak
Tüm şehir hastaneleri gibi Etlik Entegre Sağlık Kampüsü de yüksek teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Yüksek hijyen seviyesinde şartlandırılmış, uluslararası standartlarda en prestijli donanıma sahip 125 ameliyathane olacak. Hasta parametrelerinin en yüksek seviyede takip ve ölçümüne olanak sağlayan yaşam destek üniteleri bulunacak. Yoğun bakım 682 yatakla hizmet verecek. Çok daha kısa sürede, doğru, güvenilir sonuç alınmasına imkan sağlayacak laboratuvarlar kurulacak.