Bursa Şehir Hastanesi'nde Hasta Kabulü Öncesi Son Hazırlıklar
10 Eylül 2019
Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Türkiye’nin 10. şehir hastanesi olacak Bursa Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 

Bursa Şehir Hastanesi’nde hasta kabulü öncesinde son hazırlıklar yapılıyor. Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven Bursa Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, İnceöz ve Ataseven’in katılımıyla önce değerlendirme toplantısı yapıldı. Ardından Bakan Yardımcısı Güven ve beraberindeki heyet Bursa Şehir Hastanesi’nde polikliniklerden, ameliyathanelere, hasta odalarından laboratuvarlara kadar tüm birimleri yerinde inceledi. 

Son hazırlıklar yapılıyor
Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Bursa Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Bursa ilinde sağlık hizmet sunumunun daha dengeli hale geleceğini söyledi. Güven, “Şehir hastanemiz Bursa ilimizde en özellikli ameliyatların yapılacağı, nitelikli sağlık hizmetlerinin bir arada verileceği merkez konumunda olacak. Her birimiyle uluslararası standartlarda, en yüksek kalitede sağlık hizmet sunumu gerçekleştirilecek” diye konuştu. Yapımının tamamlandığını belirten Bakan Yardımcısı, ‘Hastanemiz hizmete girmeden önce en ince ayrıntısına kadar planlamamızı ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tüm bunları eksiksiz bir şekilde yerine getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız, hasta kabulüne başlayacağız”’ dedi. 

En son teknoloji kullanıldı 
Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Bursa Şehir Hastanesi’nin hizmete girecek 10. şehir hastanesi olduğunu söyledi. Bursa’da sağlıkta hizmet kalitesini en üst noktaya taşıyacak mükemelliyet merkezlerinin adresi olacağını dile getiren İnceöz, hastanenin sahip olduğu son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet vereceğini dile getirdi. 

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Bursalılar’ın başka bir şehre gitmeden tek bir merkezde sağlık hizmetlerini alabileceğini vurguladı. Sadece Bursa’ya değil civar illere de hizmet vereceğini dile getiren Prof. Dr. Ataseven, bulunduğu bölgede en güçlü sağlık merkezlerinden biri olacağına dikkat çekti. 

1.355 yatak kapasitesi
Bursa Şehir Hastanesi, bünyesinde 6 farklı branş hastanesi ile hizmet verecek. Genel hastanede 308, kadın doğum çocuk hastanesinde 222, kalp damar hastanesinde 271, onkoloji hastanesinde 254, fizik tedavi rehabilitasyon hastanesinde (FTR) 200, yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) hastanesinde 100 yatak olacak.
Her branştan 403 poliklinik, 49 ameliyathane, çocuk ve yetişkinde 217 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi ile hizmet verecek.

Ana hastanede 454 adet tek kişilik, 192 adet çift kişilik, FTR’de 72 adet tek kişilik, 64 adet çift kişilik, YGAP’ta 100 adet tek kişilik odalarda sağlık hizmeti sunulacak.