Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir'in Katılımıyla Düzce'de Tamamlanan Sağlık Yatırımlarının Açılışı Gerçekleştirildi
19 Mart 2020
Sağlık Bakanı Halil Eldemir’in katılımıyla Düzce’de yapımı tamamlanan sağlık yatırımlarının açılışı gerçekleştirildi. 

Düzce’de sağlık alanında tamamlanan yatırımların toplu açılış töreni için Düzce’ye giden Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, ilk olarak valiliği ziyaret etti, valilik şeref defterini imzaladı. Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in katılımıyla sağlık yatırımlarıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Toplantının ardından aralarında aile sağlığı merkezi, acil sağlık istasyonu, semt polikliniği ve sağlıklı yaşam merkezinin yer aldığı sağlık yatırımlarının toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Törende Merkez Kalıcı Konutlar bölgesinde 8 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Arapçiftliği Mahallesinde 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu, Karaca Mahallesi Şehit Ufuk Baysan 2 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ile Kalıcı Konutlar’da hizmet verecek Kalıcı Konutlar Semt Polikliniği, Sağlıklı Yaşam Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Akçakoca İlçesi Hacıyusuflar Mahallesi’nde hizmet verecek Lütfiye ve İsmail Baha Horuz Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. 

Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, açılışı yapılan merkezlerde incelemelerde bulundu.  Akçakoca İlçesi Hacıyusuflar Mahallesi’nde yapımı tamamlanarak, hizmet verecek Lütfiye ve İsmail Baha Horuz Aile Sağlığı Merkezi için arsa tahsisi yapan Gülbin, Gülsün ve Gülcan Horoz’a Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, milletvekilleri tarafından plaket taktim edildi.