Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne İnceleme Ziyareti
19 Mart 2020
Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Dursun Duyar, İnşaat Uygulama Daire Başkanı Muzaffer Geleri ile birlikte, Malatya’da yapımı tamamlanan ve hasta kabulüne başlayan 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesini ziyaret etti.

Malatya’da sağlık ihtiyaçlarına çözüm olacak yeni bir yatırım daha hayata geçirildi. 300 yataklı Malatya Eğitim Araştırma Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hizmet vermeye başladı. Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Dursun Duyar, İnşaat Uygulama Daire Başkanı Muzaffer Geleri, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ile birlikte inşaat faaliyetleri sona erdikten sonra hasta kabulüne başlayan hastanede inceleme ziyaretinde bulundu, yatan hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti. 91’i tek yataklı, 117’si iki yataklı olmak üzere toplamda 208 nitelikli odadan oluşan hastane, 32 yataklı yen idoğan yoğun bakım ünitesi, 58 polikliniği, 7 ameliyathanesi ile hizmet vermeye başladı. 

Genel Müdür Yardımcısı Duyar ve beraberindeki heyetle, il sağlık müdürlüğünde  değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kentte tamamlanan, yapımı devam eden, gelecek dönemde planlanan sağlık yatırımları masaya yatırıldı, gelinen aşamada durum değerlendirmesi yapıldı.