Ankara Gölbaşı Devlet Hastanesi Hizmete Girdi
01 Haziran 2020
Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da gerçekleştirdiği bir sağlık yatırımı daha tamamlandı, Gölbaşı Devlet Hastanesi hizmete girdi. 

Başkent Ankara, yapımı tamamlanan yeni yatırımlarla sağlık alanında çok daha güçlü bir hale geliyor. Ankara’nın farklı ilçelerinde, mahallerinde hizmete giren yeni aile sağlığı merkezleri, ağız diş sağlığı merkezleri, sağlıklı yaşam merkezleri, acil sağlık istasyonları, devlet hastaneleri ve şehir hastanesiyle ile nitelikli yatak sayısı arttı, sağlıkta hizmet kalitesi yükseldi. O sağlık yatırımlarından biri de Gölbaşı Devlet Hastanesi. İlçede sağlık sorunlarına çözüm olacak yeni devlet hastanesi, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. 

Gölbaşı Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi ihtiyaca göre 232’ye kadar artırılabilecek. Hasta mahremiyeti ve konforunu ön planda tutan nitelikli hasta odaları, her branştan 72 polikliniği, 7 ameliyathanesi ile hizmet hazır.  Yoğun bakımda 45 yatak, diyaliz ünitesinde ise 5 yatak yer alıyor. Acil müşahade alanı 25 yatakla hizmet verirken, bu alanda 11 poliklinik hastaları kabul edecek.