Bayburt Merkez 200 Yataklı Devlet Hastanesi’nde Sona Yaklaşıldı
16 Temmuz 2020

Tamamlandığında 200 yatakla, konforlu hasta odaları, modern poliklinikleri, uluslararası standartlardaki ameliyathaneleri ve laboratuvarlarıyla hizmet verecek Bayburt Devlet Hastanesi inşaatında sona yaklaşılıyor.  

Bayburt, bir yeni sağlık yatarımı daha kazanıyor. İlçelerde yapımı devam eden entegre devlet hastanelerinin yanı sıra merkezde 200 yataklı Bayburt Devlet Hastanesi’nde fiziki ilerleme yüzde 98’e ulaştı. Yeni devlet hastanesi kentin tüm sağlık sorunlarına cevap verebilecek nitelikte olacak. 75 poliklinik, 7 ameliyathane ile hizmet verecek. Diyaliz ünitesinde 22, yoğun bakımda ise toplam 33 yatak yer alacak. 4 doğum odasının yer alacağı yeni hastanede  16 müşahade yatağı bulunan acil serviste 6 poliklinikte ile hasta kabulü yapılacak.

200 yataklı devlet hastanesi için çalışmalar son aşamaya gelirken, Bayburt’un iki ilçesinde 10’ar yataklı entegre ilçe hastanelerinin de yapımına devam ediliyor. Aydıntepe ile Demirözü İlçe Entegre Hastaneleri Bayburt’ta yaşayanların ilk adım sağlık hizmetlerinden yararlanabileceği, koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin bir arada yürütülmesine imkan tanıyan güçlendirilmiş entegre yapısıyla hizmet verecek.

  • 100.jpg