Kırklareli Lüleburgaz’a 1 Kampüste 2 Sağlık Yatırımı
17 Temmuz 2020

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yapımı devam eden 300 yataklı devlet hastanesi ile 20 ünite sahip Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaatında sona gelindi. 1 kampüste hizmet verecek 2 sağlık yatırımı ilçedeki hizmet kalitesini yükseltecek.

Trakya’da Tekirdağ Şehir Hastanesi ile birlikte bölgedeki diğer illerde sağlık yatırımları hız kazandı. Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılarak hizmet verecek yeni devlet hastanesi için gün sayıyor. İnşaatta fiziki ilerleme yüzde 96’ya ulaştı. Toplam 48 bin 566 metrekare kapalı alana sahip Lüleburgaz 300 Yataklı Devlet Hastanesi, sahip olacağı ve sunacağı imkanlarla ilçenin en modern sağlık tesisi olarak hizmet verecek, kentte aynı zamanda nitelikli yatak sayısı da artmış olacak. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde zaman kazandıracak son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları ile hastanede en üst düzeyde sağlık hizmeti sunulacak.

300 yataklı yeni devlet hastanesinde her branştan 45 poliklinik, uluslararası standartlarda 13 ameliyathane olacak. 20 müşahade yatağının yer alacağı acil serviste 9 poliklinik bulunacak. Yoğun bakım 31 yatakla, diyaliz ünitesi ise 14 yatakla hizmet verecek. Hastanede ayrıca 5 doğum odası yer alacak.

  • cam 3.jpg
  • cam 4.jpg