Konya Şehir Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı
06 Ağustos 2020

Sağlık sisteminin gücüne güç katacak yatırım zincirine yeni bir halka daha eklendi. 1.250 yatak kapasiteli Konya Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı.

Sağlık Bakanlığı’nın yaptırdığı, en üst düzeyde sağlık hizmet sunumunu gerçekleştiren şehir hastanelerine yenisi eklendi. Konya’daki diğer hastanelerin yükünü azaltacak, sadece bulunduğu ile değil çevre illere de hizmet verecek Konya Şehir Hastanesi’nde acil servis ve polikliniklerde hasta kabulü başladı. 1.250 yataklı şehir hastanesinin 838 yataklı ilk etabı hizmete girdi. Tüm branşlarda hasta kabulüne ay sonunda başlanacak. Yıl sonuna kadar ise ikinci etabının tamamlanması, 1.250 yataklı hastanenin tam kapasite ile hizmete girmesi planlanıyor.

Konya’nın Sağlık Üssü

Konya ve civar illere de sağlık hizmet sunumu gerçekleştirecek hastane, her biri alanında özelleşmiş onkoloji, kalp damar, kadın doğum ve çocuk hastalıkları gibi farklı hastaneleri bünyesinde barındırıyor. Uluslararası standartlara sahip laboratuvarları, ameliyathaneleri, hasta mahremiyeti ve konforunu ön planda tutan hasta odaları, kullanışlı tasarıma sahip geniş fiziksel  ortamlarda hizmet verilecek.  

Mükemmeliyet Merkezi Olacak

Konya Şehir Hastanesi, sahip olduğu imkanlarla sağlık hizmet sunumunda gelinen son nokta olacak. En son teknolojiye sahip şehir hastanesinde 37 ameliyathane ile endoskopi birimi, nükleer tıp birimi, meme mükemmeliyet merkezi, fizyoterapi birimi, hemodiyaliz ünitesi ve kapsamlı bir radyoloji birimi mevcut. Hastane tam kapasite ile hizmete girdiğinde 384 poliklinik, 256 yoğun bakım yatağıyla hizmet verecek. Hastanede 450 adet tek kişilik hasta odası, 272 adet iki kişilik hasta odası yer alıyor.                 

  • DJI_0561.JPG
  • IMG_0083.JPG
  • IMG_0101.JPG
  • IMG_0215.JPG