Samsun Salıpazarı Hastanesi Hizmete Açıldı
21 Ağustos 2020

  Samsun’da 3 ilçede yapılan sağlık yatırımlarından Salıpazarı’nda yer alan hastanenin inşaatı tamamlandı. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastane ile ilçedeki yatak kapasitesi artacak, ilçenin hizmet kalitesi yükselecek.

  Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Samsun'un 19 Mayıs, Kavak ve Salıpazarı ilçelerine 3 yeni devlet hastanesi kazandırıyor. 19 Mayıs ve Kavak ilçelerindeki devlet hastanelerinin inşaatı hızla ilerliyor. Salıpazarı’nda yer alan 40 yatak kapasiteli,  donanımlı hastanenin inşaatı tamamlandı. Modern mimari yapıya sahip hastane, güçlü altyapısı, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarıyla hizmete hazır hale getirildi. Geçici kabul aşamasındaki hastane, 8 bin 321 metrekare kapalı alana sahip.  10 yatakla hizmet veren eski hastanenin yerini, 40 yatak kapasiteli yeni ve yüksek standartlı hastane aldı.

13 poliklinik, 2 ameliyathane
  
Salıpazarı Devlet Hastanesi, diyaliz ünitesinden, ağız ve diş sağlığına farklı birimlerde hizmet verecek. Hasta odaları tek ve çift kişilik olarak yüksek konforda inşa edildi. Tek yataklı oda sayısı 4, iki yataklı oda sayısı 16. Diyaliz ünitesi 10 yatakla hizmet verecek. 13 poliklinikte hasta kabulü yapılacak.  2 ameliyathane ve 4 kuvözün yer aldığı hastanede, genel yoğun bakım ünitesi 4 yatakla hizmet verecek.

Son Teknolojiye Sahip Tıbbi Cihazlar
  
Hastane, tıp biliminin; tanı, teşhis ve tedavide en büyük yardımcıları olan son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla donatıldı. 2’si röntgen, 1’i mamografi, 1’i ultrason, 2’si olmak üzere toplam 6 görüntüleme odası yer alıyor. Tüm bunların yanında ağız ve diş sağlığına yönelik hizmet verecek 5 ünite yapıldı. Hastanede, 2 yanık odası, 3 doğum odası yer alıyor. Sosyal donatı alanları ile birlikte 63 araçlık otopark alanı da inşa edildi.


  • 3 (1).JPG
  • 5 (3).JPG
  • 4.JPG