Ankara Ayaş Devlet Hastanesi Hizmete Girdi
25 Ağustos 2020

            Başkent Ankara, yepyeni ve modern bir hastane daha kazandı. Ankara’nın Ayaş ilçesinde nitelikli yatak kapasitesini artıran, sağlıkta hizmet kalitesini daha da arttıracak olan yeni hastanenin yapımı sona erdi. Ayaş ilçesinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında da hizmet verecek olan 75 yataklı hastanenin yapımı tamamlandı ve hasta kabulü başladı.

            Hastanede 22’si tek yataklı, 27’si iki yataklı olmak üzere toplam 49 adet nitelikli hasta odası bulunuyor. Yoğun bakımda 3 yatak, diyaliz ünitesinde 6 yatak, 3 doğum odası ve 2 ameliyathanenin yer aldığı hastane, ilçenin sağlık sorunlarına çözüm olacak. Toplam bin 162 metrekare büyüklüğündeki acil servis, 12 müşahede yatağı kapasitesine sahip. Bu alanda 2 poliklinik de hasta kabulü yapılacak.

            1 Blokta 2 Hastane

            Ayaş Devlet Hastanesi, güçlü altyapıya sahip fiziki imkanları, teknolojik özelliklerin yanı sıra bünyesinde tüm branşların yer aldığı genel hastane; özellikli hizmetlerden fizik tedavi ve rehabilitasyon ile iki alanda hizmet verecek hastaneyi bünyesinde barındırıyor. 75 yataklı hastanede, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında 45 yatak, genel hastane için ise 30 yatak ayrıldı. Fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hizmet veren birimler son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı. Multidisipliner yaklaşımla çalışan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanı, Ayaş ilçesinde sağlık ihtiyaçlarını çok daha konforlu şartlarda karşılayacak. Ayaş Devlet Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında 12 poliklinik, genel bölümünde ise her branştan 16 poliklinik yer alıyor. 

  • ayaslogolu_6.jpg