Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Hizmete Açıldı
18 Eylül 2020

          Sakarya’da kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan, tüp bebek merkezi, 8 yataklı anne oteline de sahip yeni hastane hizmete açıldı, hasta kabul etmeye başladı.
Sakarya’da 370 yataklı yeni kadın doğum ve çocuk hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte bu alandaki nitelikli yatak sayısı artarak, daha konforlu ve modern imkanlarda sağlık hizmeti verilmeye başlandı. Yüksek kalitede sağlık hizmet sunumu için tüm koşullar oluşturuldu. Öte yandan deprem bölgesi olması nedeniyle bir deprem anında olası riskleri azaltacak şekilde binanın yapımı gerçekleştirildi. Yeni hastane, 203 deprem izolatörüyle donatıldı.  Deprem anında bile tüm operasyonel faaliyetler devam edebilecek.
Bir bloktan oluşan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 5 ameliyathane, 8 doğum salonuna sahip. Nitelikli hasta oda sayısı 145. 51 poliklinikte hasta kabulü yapılıyor. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastanede yetiştin ve çocuk yoğun bakım yatak sayısı 75. Erken dünyaya gelen bebeklerin gelişimlerini tamamlayana kadar ki süreçte bakımlarının yapıldığı, sıcaklık, nem, oksijen gibi parametrelerin kontrollü şekilde tutulduğu yaşam alanları olan 4 kuvöz yer alıyor. Yeni doğan yoğun bakım 55 yatakla hizmete girdi.  Acil servis ise 37 müşahede yatağına sahip.

Tüp Bebek Merkezi, Anne Oteli 
Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 8 yataklı Anne Oteli hizmeti de verilecek. Bu sayede doğum sonrasında yoğun bakıma alınan bebekler annelerinden ayrılmayacak, anne sütünden mahrum kalmayacak. Yoğun bakım tedavisi gören ve emebilecek düzeyde olan bebekler, emzirme zamanlarında annesinin yanına götürülerek hem anne hem de bebek sağlığını en üst seviyede koruyacak bir sistem kuruldu. Öte yandan hastane bünyesinde, çeşitli nedenlerle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyan çiftlerin çocuk sahibi olabilmesi için, en üst teknoloji ve hizmet kalitesini sunacak tüp bebek merkezi de kuruldu.

Sakarya Ferizli Hizmete Açıldı
Sakarya’nın farklı ilçelerinde birinci ve ikinci basamakta hizmet verecek sağlık yatırımlarının yapımı hızla devam ediyor. Tamamlanarak hizmete açılan yatırımlardan biri Ferizli ilçesindeki 20 yataklı devlet hastanesi. Ferizli Devlet Hastanesi, 14 poliklinik, 1 ameliyathane, yanık ünitesinde 2 yatak, acilde 6 müşahede yatağı ile hizmet vermeye başladı. 

  • 9a822fdbf33e4817a01533795ef710d7.jpg