Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hasta Kabulü Başladı
08 Aralık 2020

         Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirme, ihale ve inşaat çalışmaları tamamlanan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kabulü başladı. Sadece Giresun’a değil civar illerde yaşayan bölge halkına en iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunulacak.
Giresun, bir sağlık yatırımı daha kazandı. Kentte nitelikli yatak sayısını artıracak, en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek 350 yataklı Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaatı sona erdi. Geçici kabul çalışmalarının ardından, ilk etapta ek binada göz, cildiye ve fizik tedavi polikliniklerinde taşınma işlemi tamamlanarak bu bölümlerde hasta kabulü başladı. Yüksek teknoloji ile donatılan hastane sahip olduğu imkanlarla Giresun ve bölge halkının tüm sağlık sorunlarına çözüm olacak. 
Toplam 72 bin 737 metrekare kapalı alana sahip yeni devlet hastanesinde her branştan 108 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tam kapasite ile hizmete girdiğinde yoğun bakım 78 yatakla, acil servis 18 müşahede yatağı, diyaliz ünitesi ise 34 yatakla hizmet verecek. Hasta mahremiyetini ön planda tutan, nitelikli hasta odalarının 91’i tek yataklı, 86’sı iki yataklı. Hastanede, uluslararası standartlarla 16 ameliyathane bulunuyor. Toplam 17 adet görüntüleme odasında hastalıkların teşhis ve tedavisinde büyük rol oynayan görüntüleme cihazları en son teknolojiye sahip. 
Hastanenin yaklaşık bir ay içinde taşınma işlemlerinin tamamlanarak, tam kapasite ile hizmet vermesi planlanıyor.

  • 7 - Poliklinik ve servisler giriş dış.JPG
  • 14 - Tomografi.JPG
  • 12 - Servis tek yataklı oda.JPG
  • 13 - Servis 2 yataklı oda.JPG
  • 8 -  Poliklinik ve servisler giriş iç mekan.JPG