Sinanpaşa, Sağlık Hizmeti Alanında Modern Yüze Kavuşuyor
16 Şubat 2021

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın katıldığı törenle 2019 yılının Mart ayında temeli atılan Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımı tamamlandı.  Sağlık turizminde her geçen yıl daha fazla pay alan Afyonkarahisar, yeni ilçe hastanesi ile birlikte hizmet sunumunu güçlendirecek. 
Türkiye’de termal ve sağlık turizminin önemli adreslerinden biri olan Afyonkarahisar, sağlık yatımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Kaliteli, nitelikli, sürdürülebilir ve erişilebilir sağlık hizmeti anlayışıyla hareket eden Sağlık Bakanlığı, kentlerde ilçe hastanelerinin yapımına önem veriyor. Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesinde 2019 yılında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın katılımıyla temeli atılan 50 yataklı devlet hastanesi tamamlandı. Yeni devlet hastanesi ile Sinanpaşa’da yatak sayısı artacak, yaşayanlar yerinde daha nitelikli sağlık hizmetine erişebilecek. Ameliyathanesi, nitelikli hasta odaları, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla Sinanpaşa’nın sağlık hizmeti alanında modern yüzü olacak.
Toplam 10 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede, 20 adet nitelikli hasta odası bulunuyor. 8 poliklinikle hizmet verecek hastanede tam donanımlı bir ameliyathane, 2 doğum salonu, 4 adet yetişkin yoğun bakım yatağı yer alıyor. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinde 15, palyatif serviste 6 yatak, yanık kliniğinde 2 yatakla sağlık hizmet sunumu gerçekleştiriliyor. Acil serviste ise 10 müşahede yatağı ile hasta kabulüne başlandı.