Muş Hasköy’e 50 Yataklı Yeni Hastane
31 Mart 2021

Sağlık Bakanlığı, Doğu Anadolu Bölgesi’nde ihtiyaç duyulan illerde sağlık yatırımlarının projelendirme, inşaat çalışmalarına aralıksız devam ediyor. O illerden biri de Muş. Hasköy ilçesinde hizmet verecek 50 yataklı yeni devlet hastanesinin yapım ihalesi tamamlandı, sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapıldı.

Muş, il dışı hasta sevklerinin önüne geçecek, sağlık altyapısını güçlendirecek yeni yatırımlara kavuşuyor. 500 yataklı Muş Devlet Hastanesi yatırım programına alınırken, farklı ilçelerde inşaat çalışmaları devam diyor. Malazgirt ilçesinde 100 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatı bir süre önce başlarken, Hasköy’de ilçenin sağlık sorunlarına çözüm olacak yeni hastanenin yapım ihale süreci tamamlandı. 50 yataklı yeni hastane ile birlikte ilçedeki hasta yatağı ve yoğun bakım yatak sayısı artacak, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet kalitesi yükselecek.

Ameliyathanesi, diyaliz ünitesi ve palyatif servisi, nitelikli hasta odaları, poliklinikleri ile Muş’un Hasköy ilçesi çok daha modern koşullarda hizmet verecek bir hastaneye kavuşacak. Hastanenin yapımı tamamlandığında 10 poliklinik, 6 yoğun bakım yatağı, 2 ameliyathane, 24 hasta odası ile hizmet verecek.


  • 15.jpg
  • 6.jpg
  • 3.jpg
  • 1 (1).jpg