Sincan Devlet Hastanesi’nin Yapımında Sona Yaklaşılıyor
15 Kasım 2021


   Ankara’nın Sincan ilçesinde çok daha modern, konforlu koşullarda sağlık hizmeti verecek yeni devlet hastanesinin yapımında sona yaklaşıldı. Proje tamamlandığında devlet hastanesi ile birlikte inşa edilen ağız ve diş sağlığı merkezi (ADSM) 90 ünitle hizmet verecek.

   Sağlık Bakanlığı, başkent Ankara’da sağlık yatırımlarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarına hızla devam ediyor. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, proje, ihale süreçleri tamamlanan yeni yeni devlet hastanesinin inşaat çalışmaları son aşamaya geldi. Yeni devlet hastanesi Sincan ile birlikte çevre ilçelerdeki hastalara şifa dağıtacak. Hasta odaları, poliklinikleri, ameliyathaneleriyle çok daha modern koşullarda, yüksek standartta, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla yeni devlet hastanesinde hizmet verilecek. Tam donanımlı yeni devlet hastanesi ile birlikte 90 üniteli ağız ve diş sağlığı merkezi de inşa ediliyor.

   
Yatak Kapasitesi 613’e Kadar Çıkabilecek
   
Sincan Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi ihtiyaç halinde 613’e kadar çıkabilecek. Her branştan 175 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Tam donanımlı 24 ameliyathane olacak. 63 müşahede yatağının yer alacağı acil servis 10 poliklinikle hasta kabul edecek.  Yeni devlet hastanesi ile birlikte ilçe genelinde yoğun bakım ve nitelikli yatak sayısı artacak. Yoğun bakım ünitesi 98 yatakla hizmet verecek. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla sağlık hizmet sunumunun gerçekleştirileceği hastanede 12 adet diyaliz yatağı, 9 adet SDL (doğum) odası bulunuyor. 

  • Ankara Sincan (2).jpg
  • Ankara Sincan (4).jpg
  • Ankara Sincan (3).jpg
  • Ankara Sincan (1).jpg