Trabzon Şehir Hastanesi İçin Çalışmalar Sürüyor
22 Şubat 2022

Sağlık hizmetlerinin en üst noktaya çıkarıldığı, fiziki alt yapısı, nitelikli yatakları, hasta odaları ve sahip olduğu yüksek teknolojiyle en büyük katkıyı sunan şehir hastanelerine bir yenisi daha ekleniyor. Trabzon’da inşa edilecek 900 yataklı şehir hastanesinin ihale süreci tamamlandı, yer teslimi yapılarak çalışmalara başlandı.

Sahip olduğu güçlü sağlık tesisleri ve güçlü sağlık sistemi ile uluslararası platformda model ülke olarak gösterilen Türkiye’de sağlık yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Sağlık hizmetlerinin gücüne güç katan yatırımlar Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaca paralel projelendirilerek hayat buluyor. O yatırımlardan biri Trabzon’da hayata geçiriliyor. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazları, hasta parametrelerinin en yüksek seviyede takip ve ölçümüne imkân sağlayan yaşam destek üniteleri, uluslararası standartlarda en prestijli donanıma sahip ameliyathaneleri, modern sterilizasyon üniteleri, en yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlarıyla şehir hastaneleri, Türkiye’nin sağlık alanında modern yüzünü oluşturdu. Kovid 19 ile mücadele döneminde yatımlara aralıksız devam eden Sağlık Bakanlığı, Trabzon Şehir Hastanesi’nin ihale sürecini tamamladı. Yer teslimiyle birlikte çalışmalar başladı.

Kapasite 1.452 Yatağa Kadar Çıkabilecek

900 yataklı şehir hastanesinin kapasitesi 1.452 yatağa kadar çıkabilecek. Tamamlandığında, her branştan 301 poliklinik, 39 adet ameliyathane, 253 adet yoğun bakım yatağı, 30 adet diyaliz yatağı, 8 adet yanık yatağı, 8 adet enfeksiyon yatağı ile hizmet verecek. Palyatif serviste 30 yatak yer alacak. Hastanede yatak sayıları branşlara göre farklılık gösterecek. Buna göre; genel hastanede 121, çocuk hastanesinde 33, ortopedi/nöroloji hastanesinde 91, kadın doğum hastanesinde 66, KVC hastanesinde 131, onkoloji hastanesinde 131 yatak planlaması yapıldı.  Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarının yer alacağı şehir hastanesi ile Trabzon, sağlık yatırımları alanında yaşadığı güçlü değişimini devam ettirecek.

Karadeniz, Çekim Merkezi Olacak

Samsun, Ordu ve Trabzon ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde 3 şehir hastanesi hizmet verecek.  Sahip olacağı imkanlarla bölgenin en güçlü sağlık tesisleri olarak hizmet verecek şehir hastaneleri aynı zamanda araştırma-geliştirme çalışmalarının merkezi olacak. Diğer bölgelerde yer alan şehir hastaneleri sağlık turizminin en önemli taşlarından biri olarak hizmet verirken, Türkiye’nin kuzey bölgesinde sağlık turizminin en önemli yapı taşlarını bu üç şehir hastanesi oluşturacak, uluslararası alanda hastaların çekim merkezi olacak.  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi
  • Trabzon Şehir Hastanesi