Batı Karadeniz’in Sağlık Üssü Tamamlandı
02 Mart 2022

Zonguldak’ın sağlık üssü olacak, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek 400 yataklı yeni hastanenin inşaatı tamamlandı.

Türkiye’de ihtiyaca paralel yatırımları planlayarak hayata geçiren Sağlık Bakanlığı, bir önemli sağlık tesisini daha hayata geçiriyor. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale ve yapım aşamaları yürütülen Zonguldak Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. Batı Karadeniz’in en önemli sağlık tesislerinin başında gelecek, bölgenin sağlık üssü olarak hizmet verecek 400 yataklı yeni devlet hastanesi hizmet vermek üzere gün sayıyor. İç mefruşat, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları da yerleştirildikten sonra hasta kabulüne başlayacak yeni devlet hastanesi, sadece bulunduğu kente değil, civar illere de en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunacak.

Sağlık hizmeti ve mimari açıdan en yüksek kalitede, teknolojide inşa edilen yeni Zonguldak Devlet Hastanesi’nde modern tıbbın tüm olanakları sunulacak. 8 blok halinde inşa edilen hastanede nitelikli hasta odası sayısı 250. Bu odaların 134’ü tek yataklı, 116’sı iki yataklı olarak planlandı. Hastanede tam donanımlı 13 ameliyathane yer alıyor. Hizmete girmesiyle birlikte her branştan 108 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 48 yatağa sahip yoğun bakım ünitesi bölgenin bu alandaki ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinin 24 yatak, palyatif servisin 17 yatak, enfeksiyon bölümünün 12 yatakla hizmet vermesi planlandı. Röntgen, ultrason, mamografi, MR, tomografi başta olmak üzere son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları ile sağlık hizmeti sunulacak.