Osmaniye Düziçi’ne 100 Yataklı Deprem İzolatörlü Yeni Hastane
16 Nisan 2021

Osmaniye Düziçi ilçesinde 100 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatı için ilk kazma vuruldu. Yeni hastane uzun yıllar ilçenin sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahip olarak inşa edilecek.

Osmaniye merkez ve ilçeleri ile köy ve beldeleri, sağlık alanında yeni yatırımlar kazanmaya devam ediyor. Osmaniye’de merkezde 600 yataklı, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek hastanenin inşaatı devam ediyor. İlçelerde yaşayanların sağlık sorunlarına çözüm olacak, sevklerin önüne geçecek yeni hastanelerin de planlaması yapılarak projelendirildi ve ihale süreçleri tamamlandı. O hastanelerden biri Düziçi ilçesinde inşa edilecek.

Tam donanımlı, yüksek teknolojiye sahip

2 blok halinde yapılacak hastane 100 yataklı olacak. İçinde tuvalet ve banyosu, televizyonu, buzdolabı yer alan, refakatçilerin de rahatlıkla kalabileceği şekilde dizayn edilmiş konforlu, nitelikli hasta odaları, geniş ferah bekleme alanları, her branştan poliklinikleri, ameliyathaneleri, laboratuvarı, son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla Düziçi ilçesi beklediği tam donanımlı hastaneye kavuşmuş olacak. Tamamlandığında 98 adet nitelikli hasta odası, 7 ameliyathane, 63 poliklinik, 6 doğum salonu, 17’si yetişkin, 9’u yeni doğan olmak üzere toplam 26 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesinde 10 yatak, palyatif serviste 10 yatak, yanık kliniğinde 2 yatak yer alacak.

200 deprem izolatörü kullanılacak

Yeni hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Düziçi ilçesi ve kent genelinde nitelikli yatak sayısı artacak, hizmet kalitesi yükselecek. Yaklaşık 3 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip olacak, 36 müşahede yatağının yer alacağı acil servis 6 poliklinikte hasta kabulü yapacak.  Modern tıbbın tüm olanaklarına sahip olacak hastane mimari alanda da yüksek teknoloji ile inşa edilecek. Deprem bölgesinde yer alması nedeniyle hastanenin yapımında 200 adet deprem izolatörü yerleştirilecek. Depreminin etkileri en aza indirecek izolatörler sayesinde hastane tüm operasyonel faaliyetlerine devam edebilecek. Acil vakalarda helikopter ambulansların iniş ve kalkışına hizmet edecek heliped te inşa edilecek. 


  • WhatsApp Image 2021-04-05 at 16.53.47 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2021-04-05 at 16.53.47 (2).jpeg