Edirne Uzunköprü’de 200 Yataklı Yeni Hastane Yükseliyor
12 Mayıs 2021

         Edirne’nin daha yüksek kalitede sağlık hizmeti almasını sağlayacak 200 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatı hızla devam ediyor.

            Uzunköprü ilçesine inşa edilen yeni hastane sağlık alanındaki tüm ihtiyaçları karşılayacak kapasite ve teknolojide olacak. Tam donanımlı, en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak hastane sadece Uzunköprü’ye değil, çevre ilçelere de hizmet sunacak. Ameliyathaneler, yoğun bakım yatakları, laboratuvarları görüntüleme cihazlarıyla kent genelinde sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacak.

             4 blok halinde inşa edilecek hastanede 50’si tek yataklı, 63’ü iki yataklı olmak üzere 113 adet nitelikli hasta odası olacak. Hastane tamamlandığında 6 ameliyathane, 2 doğum salonu, her branştan 45 poliklinik, diyaliz ünitesinde 20, palyatif serviste 20 yatak ile hizmet verecek. Yeni sağlık yatırımı ile kentte yoğun bakım yatak sayısı da artacak. Hastane, 5’i yeni doğan, 20’si yetişkin olmak üzere toplam 25 yoğun bakım yatağı ile hizmete girecek. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip, 21 müşahede yatağı ile acil serviste 4 poliklinik odasında hasta kabulü yapılacak. Ambulans helikopterlerin iniş ve kalkışına hizmet veren heliped de inşa edilecek.

  • gorselb.jpg