Kahramanmaraş Pazarcık Devlet Hastanesi’nde Sona Yaklaşılıyor
28 Mayıs 2021

              Sağlık Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta sağlık yatırımlarına bir yenisini ekliyor. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından inşaat çalışmaları yürütülen hastanenin yapımında sona yaklaşıldı.

            Kahramanmaraş’ın, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep’e komşu olan Pazarcık ilçesinde yeni devlet hastanesini inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Yakın zamanda tamamlanması hedeflenen hastane, bulunduğu konum itibariyle stratejik bir öneme sahip. Yeni devlet hastanesi ile Kahramanmaraş sağlık hizmetlerinde daha da güçlenecek. Yakın dönemde Kahramanmaraş’ta 30 yataklı Andırın Devlet Hastanesi hizmete girmiş, 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinin de inşaat çalışmaları başlamıştı. Pazarcık ilçesindeki tam donanımlı hastane de tamamlandığında sadece ilçenin değil, kentin sağlık sorunlarına çözümde büyük katkı sunacak.

            125 yataklı olarak planlanan Pazarcık Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi 228’e kadar çıkabilecek şekilde tasarlandı. Tamamlandığında 35 poliklinik, 4 ameliyathane, 10 yoğun bakım yatağı, 14 diyaliz yatağı, 5 doğum odası ile hizmet verecek. Acil serviste ise 2 poliklinikte hasta kabulü yapılırken, 23 müşahede yatağı yer alacak. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla donatılacak hastane, modern tıbbın tüm imkanlarına sahip olacak. 


  • cephe8.jpg
  • cephe5.jpg
  • cephe1.jpg
  • cephe6.jpg