Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Açılışını Yaptı
04 Temmuz 2021

        Sakarya’da kadın doğum ve çocuk hastalıkları alanında en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastanenin açılış töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve çok sayıda bakanın katılımıyla gerçekleştirildi.

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yatırım bedeli 2 milyar 600 milyon lirayı bulan 157 kalem eser ve hizmetin toplu açılış töreni için Sakarya’daydı. Sağlık alanında 370 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, Pamukova İlçe Hastanesi, Ferizli İlçe Hastanesi, Serdivan Kanser ve Aile Sağlığı Merkezi ile Hendek, Yeşilyurt ve Camili aile sağlığı merkezlerinin açılışı yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte çok sayıda bakan, milletvekili, Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Avni Uygar Seyhan, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

            Sakarya’ya Şehir Hastanesi

            Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’ya sağlık alanında yapılan yatırımları anlattı.  Erdoğan şunları söyledi;

            "Sakarya'ya son 19 yılda 30 katrilyon eski rakamla, 30 milyar liralık yatırım yaptık. Sağlıkta toplamda 155 yataklı 19'u hastane olmak üzere 52 adet sağlık tesisimizi şehrimize kazandırdık. Hâlen 10 adet sağlık tesisimizin inşası sürüyor. İnşallah Sakarya'mıza 1000 yataklı bir şehir hastanesi de kazandırıyoruz. Bu hastanenin ihalesi tamamlandı. İnşallah yakında yapımına başlıyoruz. Şehir hastanesiyle birlikte ayrıca 100 yataklı acil durum hastanesi de inşa ediyoruz."

            Sakarya’da 10 Yatırımın Yapımı Devam Ediyor

          Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuşmasında Sakarya’da Eğitim Araştırma Hastanesi’ne bağlı Kadın Doğum Hastanesi’nin 370 yatağıyla hizmet vermeye başladığını belirtti. 10 farklı sağlık yatırımının yapımına devam edildiğini kaydeden Sağlık Bakanı, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

            ‘İnşaatına başlanacak Sakarya Şehir Hastanemiz de bunların içerisinde. Cumhurbaşkanımız liderliğinde 2023 hedefine yürüyen güçlü Türkiye’de şehir hastanelerini sağlıkta gelinen son nokta olarak hedefliyoruz. Tek bir kampüste vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarının karşılandığı 1000 yataklı olmakla birlikte yatak kapasitesi artırılacak şekilde planlanmıştır. Açılışını yaptığımız tesislerin Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  • e6026c83-4233-4769-9a41-19ac88a31338.jpg
  • cumhurbaskani-erdogan-acilisini-yaptigi-hasta-14241092_o.jpg
  • cumhurbaskani-erdogan-acilisini-yaptigi-hasta-3-14241092_o.jpg