İzmir’de Sağlık Yatırımlarına İnceleme Ziyareti
14 Temmuz 2021

                  Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, İzmir’de yapım süreci devam eden sağlık yatırımlarında incelemelerde bulundu.

            Türkiye’de sağlıkta hizmet kalitesini yükselten yatırımları inşa eden Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, bu yatırım zincirine yenilerini ekliyor. Modern, uluslararası standartlarda yapılan, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan yeni sağlık yatırımları hizmet kalitesinde çıtayı her geçen gün yükseltiyor. Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Genel Müdür Yardımcıları Dursun Duyar, Mehmet Yalınkılıç ve İnşaat Uygulama Daire Başkanı Muzaffer Geleri ile birlikte İzmir’de inşaat çalışmaları süren yatırımları yerinde inceledi, bilgi aldı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Burak Öztop, kentte devam eden sağlık yatırımları ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

          Tam Donanımlı Acil Durum Hastanesi         

            Sunumun ardından Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz ve beraberindeki heyet, önce yapımına yeni başlanan 250 yataklı Buca Seyfi Demirsoy Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret etti. İnceöz, İl Sağlık Müdürü ve firma yetkililerinden inşaatta gelinen son nokta, bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İzmir’de Ekim ayında yaşanan deprem sonrası planlanan 250 yataklı acil durum hastanesi bütün müdahalelerin yapılabileceği tam donanımlı bir hastane olacak. Dönemsel olmayıp, kalıcı olarak hizmet verecek hastane, nitelikli hasta odaları, her branştan poliklinikleri, yüksek yoğun bakım yatağı, tam donanımlı ameliyathaneleri ve son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek.

            İnceöz ve beraberindeki heyet Buca’daki incelemelerin ardından Menderes ilçesinde yapımı hızla devam eden 75 yataklı devlet hastanesinin şantiyesinde incelemelerde bulundu.

  • WhatsApp Image 2021-07-14 at 22.02.55.jpeg
  • WhatsApp Image 2021-07-14 at 22.02.55 (1).jpeg