Malatya Doğanşehir’de Geçici Kabul Başladı
12 Ağustos 2021

        Malatya Doğanşehir ilçesinde hizmet verecek 100 yataklı yeni devlet hastanesinin yapımında sona gelindi. Hastane için geçici kabul çalışmaları başladı. 

Sağlık alanında önemli yatırımlar kazanan Malatya tam donanımlı hizmet verecek hastanelerden birine daha kavuşuyor. Doğanşehir ilçesinde inşa edilen, geçici kabul çalışmaları devam eden 100 yataklı yeni devlet hastanesinin kapasitesi 132’ye kadar çıkabilecek. Özellikli birimleri, ameliyathaneleri, yoğun bakım ünitesi ile ilçenin sağlık alanında her ihtiyacına cevap verebilecek, sorunlarına çözüm olabilecek. 

Hizmete girdiğinde 34 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Özellikli birimlerden palyatif ünitesinde 12 yatak, diyaliz ünitesinde 10 yatak, fizik tedavi ünitesinde 11 yatak yer alacak. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazlarıyla donatılacak hastane, 5 ameliyathane, 10 yoğun bakım yatağı, 4 doğum odası, 5 diş üniti ile hizmet verecek.  Acil servis ise 10 müşahede yatağı ile hasta kabulü yapacak. Modern tıbbın tüm imkanlarının sunulacağı hastane, mimari açıdan da yüksek teknoloji ile donatıldı. Malatya’nın deprem bölgesinde yer alması nedeniyle hastaneye 122 deprem izolatörü yerleştirildi.

  • 2-2.jpg
  • 6-6.jpg
  • 7-7.jpg