overlay

Zonguldak’ın Sağlık Üssü

              Zonguldak’ta sağlık hizmetlerini en üst noktaya çıkaracak, kentin en önemli sağlık merkezi olarak hizmet verecek 400 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaat çalışmaları son aşamaya ulaştı.

         Zonguldak’ta en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla hizmet verecek, 400 yataklı devlet hastanesi bölgenin en önemli sağlık üslerinden biri olacak. Uluslararası standartta tam donanımlı ameliyathaneleri, yoğun bakım ünitesi, yüksek yatak kapasitesi ile nitelikli sağlık hizmeti sunacak. Sadece Zonguldak’a değil komşu illere de hizmet verecek yeni hastane sayesinde yoğun bakım, yatak kapasitesi de artmış olacak. 

         Yatak kapasitesi 421’e kadar çıkacak yeni hastane her branştan 108 poliklinikte hasta kabulü yapacak. Hasta mahremiyetinin ve konforunun ön planda tutulduğu nitelikli hasta odaları tek ve çift kişilik olarak tasarlandı.  250 hasta odasının 134’ü tek, 116’sı çift kişilik olacak. Hasta odaları banyosu, tuvaletiyle birlikte bütün ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yapıldı.  13 ameliyathane ile hizmet verecek. Erişkin, çocuk, yeni doğan olmak üzere yoğun bakımda toplam 48 yatak yer alacak. Yeni hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Zonguldak, ihtiyaç duyduğu yatak sayısına ulaşmış olacak. Kentte yaşayanlar çok daha modern, kaliteli sağlık hizmetine erişecek. 

  • yenizonguldak.png