Turizmin Merkezi Antalya’ya Dev Sağlık Yatırımı
14 Şubat 2022

Türkiye’nin önde gelen turizm şehirlerinden biri olan Antalya’ya en üst düzeyde sağlık hizmetinin verileceği şehir hastanesi yapılıyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya, sağlık turizminde Türkiye’nin gücünü artıracak.

Antalya, dev bir sağlık yatırımı kazanıyor. Kentte mükemmeliyet merkezinin adresi olacak, çağdaş modern tıp olanaklarının en yüksek kalitede sunulacağı 1.000 yataklı şehir hastanesine kavuşacak. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale süreçleri tamamlanan ardından yer teslimi yapılarak, inşaat çalışmalarına başlandı.  Şehir hastanesi ile birlikte kentte nitelikli hasta yatağı, yoğun bakım yatağı sayısı artacak, sağlık altyapısı güçlenecek. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazları, hasta parametrelerinin en yüksek seviyede takip ve ölçümüne imkân sağlayan yaşam destek üniteleri, uluslararası standartlarda en prestijli donanıma sahip ameliyathaneleri, modern sterilizasyon üniteleri, en yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlar, tüm bunlar sağlıkta hizmet kalitesinde çıtayı Antalya’da her geçen gün daha da yukarı taşıyacak.  

Sağlık Turizminde Altyapıyı Güçlendirecek

Antalya Şehir Hastanesi, bulunduğu bölgede en son noktada bütün disiplinleri bir arada barındırarak, teknolojik altyapısı ile güçlü, hastanın artık başka bir hastaneye ya da bölgeye sevk edilmediği sağlık üssü olarak hizmet verecek.Şehir hastaneleri, sağlık vizyonuna tıbbi hizmetler anlamında büyük katkı sağlarken, sağlık turizm faaliyetlerindeki altyapıyı da güçlendiriyor. Dünyanın farklı bölgelerinden yıl boyunca milyonlarca turisti ağırlayan Antalya, şehir hastanesi ile sağlık turizminde Türkiye’nin uluslararası alandaki gücünü artıracak.

Yatak Kapasitesi 1.732

Hastalara dünya standartında, güvenli ve konforlu tıbbi hizmetler sunacak Antalya Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi 1.732’ye kadar çıkabilecek şekilde planlandı. Şehir hastanesi; her branştan 301 poliklinik, 39 adet ameliyathane, 246 adet yoğun bakım yatağı, 20 adet diyaliz yatağı, 10 adet yanık yatağı ile hizmet verecek. Palyatif serviste 48 yatak yer alacak. Hastanede yatak sayıları branşlara göre farklılık gösterecek. Buna göre; genel hastanede 155, çocuk hastanesinde 92, ortopedi/nöroloji hastanesinde 91, kadın doğum hastanesinde 100, KVC hastanesinde 100, onkoloji hastanesinde 100, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde 30, psikiyatri hastanesinde 20 yatak yatak planlaması yapıldı.    • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi
  • Antalya Şehir Hastanesi