Ordu’nun Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi Olacak
16 Şubat 2022

Sağlık yatırımlarının modern yüzü şehir hastanelerine bir halka Ordu’dan katılıyor. 900 yataklı şehir hastanesi, Ordu’nun sağlık alanında mükemmeliyet merkezi olacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje, ihale süreçleri tamamlanan Ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. Aynı kampüs içinde ihtiyaç duyulan başta tıbbi hizmetler olmak üzere bütün sağlık hizmetlerinin entegre şekilde sunulduğu şehir hastanelerinden biri Ordu’da yükseliyor. Yatak kapasitesi 1.520’ye kadar çıkabilecek Ordu Şehir Hastanesi, çevre illere de hizmet sunacak, bölgenin sağlık alanında hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaracak.  Birer sağlık üssü olarak hizmet veren şehir hastaneleri, teşhis ve tedavide yeni teknolojiler ve yaklaşımlar sergileyerek, birer mükemmeliyet merkezi olarak Türkiye’nin sağlık altyapısındaki gücünü artırmaya devam ediyor.

Ordu Şehir Hastanesi, sahip olacağı tüm imkanlarla, nitelikli, uzman sağlık personeliyle kaliteli sağlık hizmeti sunumunun yanı sıra ar-ge çalışmalarının da merkezi olacak. Ordu Şehir Hastanesi, tamamlandığında; her branştan 275 poliklinik, 38 adet ameliyathane, 249 adet yoğun bakım yatağı, 40 adet diyaliz yatağı, 8 adet yanık yatağı ile hizmet verecek. Palyatif serviste 36 yatak yer alacak. Hastanede yatak sayıları branşlara göre farklılık gösterecek. Buna göre; genel hastanede 151, çocuk hastanesinde 72, ortopedi/nöroloji hastanesinde 72, kadın doğum hastanesinde 72, KVC hastanesinde 72, onkoloji hastanesinde 72 yatak planlaması yapıldı.  13 poliklinikte hasta kabulünün yapılacağı acil servis ise 69 müşahede yatağı ile hizmet verecek. 

  • Ordu Şehir Hastanesi
  • Samsun Ş.H._İç_21_Ameliyathane.jpg