Antalya Döşemealtı Yeni Hastaneye Kavuşuyor
24 Şubat 2022

Sağlık Bakanlığı, Antalya’da, merkezde ve çevre ilçelerde sağlık yatırımlarını güçlendiriyor. Döşemealtı’nda hizmet verecek 100 yataklı yeni hastanenin sözleşmesi imzalandı.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya, kazandığı yeni yatırımlarla sağlıkta hizmet kalitesini her geçen yıl daha da artırıyor. Merkezde şehir hastanesinin inşaatı hızla devam ederken, ilçelerde sağlık sorunlarına yerinde çözüm olacak, yatak, yoğun bakım kapasitesini artıracak yeni yatırımlar hayata geçiriliyor. Merkez ilçelerden Döşemealtı’nda tam donanımlı hizmet verecek, çevre ilçelerden gelen talepleri de karşılayabilecek donanımda yeni bir hastane yapılacak. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje ve ihale süreçleri tamamlanan 100 yataklı Döşemealtı Devlet Hastanesi’nin sözleşmesi imzalandı. İnşaat çalışmalarına kısa süre içinde başlanacak.

Hastane tamamlandığında her geçen gün hızla gelişen ve nüfus artışının gözlendiği Döşemealtı, modern, ulaşılabilir ve nitelikli bir sağlık kurumuna sahip olacak. Her branştan 40 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Nitelikli hasta odaları, modern konforlu poliklinikler, uluslararası hijyen standartlarına sahip yoğun bakım ünitesi, tam teşekküllü ameliyathaneleriyle hizmet verecek. Yeni Döşemealtı Devlet Hastanesi’nde biri lokal olmak üzere toplam 4 ameliyathane olacak. Yoğun bakım ünitesinde 12 yatak yer alacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Özellikli birimlerden palyatif servis ise 4 yatakla hizmet verecek. 

  • ANTALYADÖŞEMEALTI1.jpg
  • ANTALYADÖŞEMEALTI2.jpg
  • ANTALYADÖŞEMEALTI3.jpg
  • ANTALYADÖŞEMEALTI4.jpg
  • ANTALYADÖŞEMEALTI6.jpg