Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı
25 Mayıs 2022

Sağlık Bakanlığı ile AB işbirliğinde yapılan Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki tam donanımlı yeni devlet hastanesinin inşaatı sona erdi. Hastane, hasta kabulüne başladı.

Avrupa Birliği'nin 40 milyon Avro’luk hibe finansmanı ile yapılan yeni Dörtyol Devlet Hastanesi tamamlandı. Sağlık Bakanlığı’nın Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile imzaladığı anlaşma kapsamında Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün yönetimi altında inşa edilen yeni Dörtyol Devlet Hastanesi, bölgenin sağlıkta hizmet kalitesine büyük katkı sağlayacak. 250 yataklı Dörtyol Devlet Hastanesi, ilk etapta diyaliz ve fizik tedavi üniteleri hasta kabulüne başladı. Ardından acil servis, poliklinikler, yataklı servisler de hizmete girdi.

Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi ile birlikte, yoğun bakım hizmetlerinde ikinci seviyeden üçüncü seviyeye geçildi. Yoğun bakım, poliklinik başta olmak üzere her alanda daha kapsamlı ve nitelikli sağlık hizmeti sunulmaya başlandı. Hasta ve hasta yakınlarının mahremiyet ve konforunu ön planda tutan hasta odalarında hizmet veriliyor. Diyaliz, palyatif servis, yanık ünitesi gibi özellikli sağlık birimlerine sahip hastane, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatıldı.

 

  • HATAY DÖRTYOL (1_AA).JPG
  • HATAY DÖRTYOL (1).JPG
  • HATAY DÖRTYOL (3).JPG
  • HATAY DÖRTYOL (3)_1.JPG
  • HATAY DÖRTYOL (2).JPG