Kocaeli Şehir Hastanesinde Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
24 Ekim 2022


Türkiye’de sağlık sistemi içinde en üst düzey sağlık merkezleri olarak hizmet veren şehir hastanelerinden biri Kocaeli’de sona doğru yaklaşıyor. Şehir Hastanesi’ne inceleme ziyareti gerçekleştirilerek, toplantıda gelinen durumla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Ülkemizde son olarak hizmete giren Ankara Etlik Şehir Hastanesinin ardından, Kocaeli’de 1.218 yataklı Şehir Hastanesinin yapımında çalışmalar sona yaklaşıyor. Çalışmaları yerinde görmek, gelinen noktayı değerlendirmek amacıyla Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma Şehir Hastanesini ziyaret etti. Yüklenici firma temsilcileri ile yapılan toplantıda şehir hastanesinde gelinen son durum değerlendirildi. Değerlendirme toplantısının ardından şehir hastanesine inceleme ziyareti gerçekleştirildi.

Şehir hastaneleri her türlü sağlık hizmetinin bir arada sunulduğu, fiziki yapısı, teknolojik donanımı, teknik özellikleri ve sunulan nitelikli sağlık hizmetleriyle sağlık hizmetleri sunumunun performansını yükselten, sağlık sisteminin dönüm noktalarından biri oldu. Kocaeli Şehir Hastanesi, tamamlandığında son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla, her branştan polikliniklerle, modern, konforlu hasta odaları ve uluslararası standartlarda üniteleri, ameliyathaneleri ile hizmet verecek. Genel Hastane, KVC Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, FTR Hastanesi, YGAP Hastanesi olmak üzere 6 hastane yer alacak.

 

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg